Lærerliste

Facebookgruppe om fællestræning i København

Denne liste består af elever af Kai-Ying Tung der underviser og kommer jævnligt på hans kurser og camps.

Lars Bo Christensen Webmaster for disse sider – husk at oplyse om ændringer.
Kaløgråvej 8. 4990 Sakskøbing. 30 24 40 70.
Sted: Nykøbing Falster.  www.taichivaerkstedet.dk

Jesper Sjølund
Gåsebæksvej 11, 2500 Valby
29 25 99 06 jesper@insult.dk
Sted: Haveselskabets Have på Frederiksberg og Helsingør.

Jonas Brenner kbhtaichi.dk
Absalonsgade 11, 1th. 1658 Kbh. V.
26 79 27 01. jonas.brenner@gmail.com
Sted: København.

Lars Ewéwww.energivaerkstedet.eu
Bådmandsstræde 43, 1407 København K. 20 84 87 12.
Sted: Christania – Energiværkstedet.

Kirsten Skov taichikursus.dk
Uvelse Park 33, 3550 Slangerup.
24 27 20 22 kirstenskov@taichikursus.dk
Sted: Frederikssund, Stenløse, Allerød, Farum, Værløse.

Klas Larsson www.taichichuan.se
S. Förstadsgatan 68 C, 214 20 Malmö, SVERIGE
(0046) 40.977989 info@taichi.nu
Sted: Malmö, Lund.

Martin Maurer
Langesund 7,3.tv,  2100 Kbh. Ø
40 44 33 08 martin.maurer@gmail.com
Sted: København – Fælledparken.

Jacob Isbrand
Store Ryvej 10, 3300 Frederiksværk
23 24 47 15 jpisbrand@gmail.com
Sted: Nordsjælland.

Niels Dideriksen
Sjællandsgade 4, 8600 Silkeborg
21 86 07 58 nielsd@image.dk
Sted: Herning (AOF).

Karin Nyberg karin.nyberg8@icloud.com
Skærødvej 19, 3200 Helsinge.
21691803 karin@lotusspark.dk
Sted: Frederiksberg og NordSjælland.

Lis Værgman
Rungsted Plads 8.1 tv, 2200 København N
26 71 42 06 liv@abmerkur.dk
Sted: Nørrebro.

Arnkjell Joleik taichichuan.dk
26 28 29 51 mail@taichichuan.dk
Idrætshuset København Ø

Knud Erik Andersen knudtaichi.dk
Vasedammen 2, 2605 Brøndby
25 59 92 28 webmaster@knudtaichi.dk
Sted: Brøndby

Bjørn Darboe Nissen www.chi.dk
Strandvejen 154, 2920 Charlottenlund
26 71 78 17 b@chi.dk
Sted: Fr.berg, Gentofte, Holte, Ordrup, Aarhus, Odense.

Lars Klug taichiundervisning.dk
Ved Havnen 15, 4780 Stege
20 67 73 26 lars@taichiundervisning.dk
Sted: Kbh, Roskilde, Stege.

Tom Bundgaard
Kongelysvej 8 E,  2820 Gentofte
23245659 tombundgaard@gmail.com
Sted: Herlev (AOF)

Jytte Sørensen www.taichirum.dk
Finsensvej 46 C III th. 2000 Frederiksberg
20 27 59 81 jyttesmail@c.dk
Sted: Frederiksberg

Michael Tage Pedersen
Frihedsvej 20, 3630 Jægerspris
47 53 27 44 kloa@mail.dk
Sted: Jægerspris

Dorthe Kisbye taichi4you.dk
Enebærhaven 721, 2980 Kokkedal
24 47 37 70 kisbye@taichi4you.dk
Sted: Kokkedal, Nivå, Helsingør

Stella Sørensen
Strandmarksvej 33, 3630 Jægerspris.
50 40 91 94 brainlessstells@live.com
Sted: Skibby

Jean-Marie Youssouf  website
Mellby Stora Väg 9, 277 35 Kivik, Sverige
0046-46143559 taichichuan@live.se
Sted: Lund og Kivik.

Kristina Voetmann
Facebook: mindful Tai Chi. Instagram: mindfultaichi
Smakkegårdsvej 147, 1. mf., 2820 Gentofte
26 83 40 47 kvoetmann@gmail.com
Sted: Gentofte

Søren Brylle website
Sankt Agnes Vej 2- 9 , 4000 Roskilde
Tlf. 28 45 90 09
kontakt@taichichuan-ros.dk
Sankt Hans Have , Roskilde

Chi Yin Ho www.chiyinbalance.dk
Kongelysvej 8E, 1. th.
2820 Gentofte
Tel: 20872838 chi_yin_ho@yahoo.dk
Sted: Gentofte/ Gladsaxe (AOF)

Karl Bergfors
Evedalsgatan 1A
243 32, Höör, Sverige
Tlf. 0046-761086320
taichiskane@gmail.com
Sted: Höör.